Biuro – zarówno mniejsze, jak i większe – wymaga odpowiedniego wyposażenia. Urządzając przestrzeń do pracy – domowy gabinet, średniej wielkości biuro czy pokaźny open space – powinieneś wziąć pod uwagę kilka zasad. Przede wszystkim pamiętaj o tym, by wybierać produkty ergonomiczne. Co jeszcze warto brać pod uwagę, kupując meble biurowe? Jak dobrać krzesło do biurka? Jakie dodatki i akcesoria ułatwią codzienną pracę? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdziesz w naszym artykule. Zapoznaj się z nimi, jeśli chcesz, aby Twoje biuro było nie tylko estetyczne, ale także praktyczne i komfortowe.

Jak wybrać dobre meble biurowe?

Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które ułatwią Ci wybór mebli biurowych. Wszystkie razem tworzą prosty, ale jakże przydatny instruktaż stworzenia funkcjonalnego miejsca pracy.

  • Wybierz praktyczne meble biurowe

Na nic zda się olśniewający design, jeśli blaty biurek są źle dopasowane do wzrostu, fotele niewygodne, a w miejscu pracy brakuje akcesoriów, które usprawniają wykonywanie codziennych zadań. Dlatego kupując meble, wybieraj funkcjonalne i ergonomiczne modele, które można dostosować do indywidualnych potrzeb.

  • Zdecyduj się na nowoczesne rozwiązania

Nowoczesne meble biurowe posiadają wiele funkcji, które sprawiają, że praca jest bardziej komfortowa i efektywna. Szybka zmiana wysokości biurka do dowolnej pozycji, regulowane podłokietniki fotela czy system antykolizyjny to tylko kilka oferowanych przez producentów rozwiązań.

  • Zrób zakupy w jednym miejscu

Jeśli jest taka możliwość, zamiast szukać poszczególnych produktów potrzebnych do urządzenia biura w różnych sklepach, kup je w jednym miejscu. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko zaoszczędzisz sporo pieniędzy – na dostawie czy przesyłce – ale również czasu, który przeznaczyłbyś na wielogodzinny maraton po marketach budowlanych. Ponadto łatwiej dopasować do siebie meble kupione w jednym sklepie niż produkty pochodzące z różnych miejsc.

  • Pomyśl o przyszłości

Każdy przedsiębiorca marzy o tym, by jego firma sprawnie się rozwijała, a to wiąże się z powiększeniem zespołu. Weź to pod uwagę już na etapie planowania biura. Wnętrze powinno być na tyle przestronne, aby za jakiś czas zmieściły się w nim dodatkowe meble. A kupując biurka i krzesła, decyduj się na modele, które są maksymalnie uniwersalne.

  • Zapytaj o zdanie swoich pracowników

Urządzając wnętrze firmowe i wybierając meble biurowe, nie zapomnij wziąć pod uwagę zdania Twoich pracowników. Ich potrzeby są determinowane przez zajmowane stanowisko.

  • Nie zapomnij o detalach

Meble biurowe to nie tylko fotel i biurko, ale również akcesoria, które mogą znacznie podnieść efektywność i komfort pracy. Podnóżek, podstawka pod laptopa, uchwyt na monitor czy maskownica do kabli to tylko niektóre z takich elementów.

Jak wybrać biurko?

Najlepszym rozwiązaniem są stabilne biurka o solidnych konstrukcjach – to meble trwałe i bezpieczne. Co jeszcze jest ważne? Obszerny, pozwalający na komfortową pracę blat. Ponadto codzienną pracę bardzo ułatwiają nowoczesne funkcje – regulacja wysokości, która pozwala na szybkie dopasowanie stanowiska do potrzeb danej osoby, system antykolizyjny dodatkowo zabezpieczający mebel czy sterownik z pamięcią pozycji biurka. Regulowany model pozwala na pracę w pozycji siedzącej, półsiedzącej lub stojącej. Dodatkowy ruch zmniejsza zmęczenie, poprawia koncentrację i odciąża kręgosłup, dlatego warto w trakcie pracy zmieniać pozycję. Idealny mebel ma też atrakcyjny wygląd. W zależności od wystroju biura możesz zdecydować się na grafitowe blaty, białe biurka albo wybrać modele w kolorze dębu.

Jak dobrać krzesło do biurka?

Praktyczny fotel biurowy to taki, który umożliwia komfortową pracę. Dlatego najlepiej zdecyduj się na krzesło z regulacją wysokości. Równie ważne jest siedzisko – wystarczająco obszerne, miękkie, formowane. Ponadto istotne jest oparcie, które układa się na całych plecach użytkownika, co przeciwdziała garbieniu się. Przydaje się także wygodny zagłówek, dodatkowe podparcie lędźwi i regulowane podłokietniki. Dopiero na końcu weź pod uwagę design mebla. Dopasuj krzesło do wyglądu biurka. Najbezpieczniejszym wyborem będzie klasyczny czarny fotel biurowy, który możesz zestawić niemal z każdym meblem. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na odważniejsze wzory, na przykład krzesła z czerwonym lub niebieskim akcentem kolorystycznym.

Akcesoria wspierające pracę w biurze

Meble biurowe już wybrane? Czas na zakup dodatkowych akcesoriów. Nie odkładaj tego na później, bo ten z pozoru mało istotny asortyment może znacząco poprawić jakość pracy. Ramię do biurka utrzyma monitor we właściwej pozycji, którą docenią Twoje oczy i kręgosłup. Podnóżek zadba o zachowanie prawidłowej postawy podczas wykonywania pracy przy biurku, a podstawka pozwoli umieścić ekran komputera na linii Twojego wzroku. Dzięki niej zyskasz na blacie także dodatkowe miejsce do przechowywania przedmiotów, na przykład dokumentów. Kolejnym przydatnym gadżetem jest maskownica do kabli, która sprawia, że stanowisko pracy nie tylko prezentuje się o wiele lepiej, ale również jest bezpieczniejsze. Wszystkie te akcesoria oraz intuicyjne i ergonomiczne meble biurowe znajdziesz w sklepie Projekt Ergonomia. Zdecyduj się na nasze produkty, a Twoje biuro zyska najlepsze, bo nowoczesne i funkcjonalne wyposażenie.