Biurko o regulowanej wysokości to nowoczesne, wygodne i ergonomiczne rozwiązanie, które powinno pojawić się w każdym dobrze wyposażonym miejscu pracy. Nie dość, że znacząco podnosi komfort wykonywanych zadań i jest intuicyjne w obsłudze, to zapobiega wystąpieniu chorób, które są częstym następstwem pracy siedzącej. Przewlekły ból pleców, nadwaga i choroby cywilizacyjne to tylko niektóre z nich. Przeczytaj, jakim jeszcze schorzeniom przeciwdziała praca przy biurku z regulowaną wysokością, na jakiej zasadzie działa taki mebel i kto w szczególności powinien się na niego zdecydować.

Jak działa biurko o regulowanej wysokości?

Podstawą wyposażenia prawidłowo zorganizowanego stanowiska do pracy biurowej jest odpowiedni fotel. Jednak równie ważne jest dobre biurko. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest model o regulowanej wysokości, który umożliwia pracę w różnych pozycjach – na siedząco, półsiedząco lub stojąco. Takie rozwiązanie zapewniające ruch w ciągu dnia pozwala zaangażować więcej partii mięśni, wzmocnić je, dotlenić organizm oraz poprawić postawę ciała. Mało tego – praca na stojąco jest również bardziej efektywna, dlatego mniej się przy niej męczysz i poprawiasz swoje samopoczucie. Biurka o regulowanej wysokości, w zależności od rodzaju, są sterowane mechanicznie lub elektronicznie. W sklepie Projekt Ergonomia znajdziesz modele tego drugiego typu – ich mechanizmy opierają się o silniki pozwalające na szybką i prostą zmianę wysokości, nowoczesne sterowniki z funkcją programowania oraz alarmy sygnalizujące brak aktywności. Regulacja wysokości działa cicho i stabilnie, dzięki czemu nie zakłóca wykonywanej przez Ciebie pracy.

Choroby i dolegliwości, których ryzyko zmniejsza biurko o regulowanej wysokości

Lista chorób wynikających ze zbyt długiej pracy przy biurku zdaje się nie mieć końca. Poniżej przedstawiamy tylko kilka schorzeń, których ryzyko zminimalizujesz, decydując się na biurko o regulowanej wysokości.

  • Bóle pleców, a z czasem także zwyrodnienia kręgosłupa

Wielogodzinne siedzenie każdego dnia nie tylko powoduje, że kręgosłup jest zanadto obciążony, ale również może prowadzić do poważniejszych konsekwencji, takich jak rwa kulszowa i dyskopatia.

  • Nadwaga, a często też otyłość

Długie godziny spędzone w pozycji siedzącej przed komputerem nie sprzyjają spalaniu kalorii. Jeśli dodasz do tego brak aktywności fizycznej, otrzymujesz przepis na nadwagę, a w niektórych przypadkach także otyłość. Aby temu zapobiec, nie tylko pamiętaj o regularnym ruchu i odpowiedniej diecie, ale również korzystaj z biurka o regulowanej wysokości. Umożliwia ono pracę na stojąco, która angażuje więcej mięśni, a to jest równoznaczne ze spaleniem większej ilości kalorii.

  • Cukrzyca

Praca na stojąco przy biurku z regulowaną wysokością to również mniejsze ryzyko cukrzycy. Dlaczego? Ponieważ mięśnie w ruchu mogą szybko reagować na insulinę.

  • Problemy z sercem

Dolegliwości sercowo-naczyniowe to kolejne ze zgubnych skutków długotrwałej pracy siedzącej. Jeśli chcesz im zapobiec, wybierz biurko, przy którym możesz wykonywać swoje obowiązki w pozycji stojącej.

Biurko o regulowanej wysokości – kto powinien się na nie zdecydować?

Nowoczesne biurko z możliwością regulacji wysokości to przydatny mebel w zasadzie dla każdego pracownika biurowego. Wybierz je zwłaszcza wtedy, jeśli spędzasz przed komputerem wiele godzin. Jesteś informatykiem, copywriterem, projektujesz wnętrza – w każdym z tych przypadków możliwość pracy na stojąco jest bezcenna. Nie tylko pozwoli Ci odciążyć kręgosłup, ale również, jak wyżej zaznaczyliśmy, zmniejszy ryzyko wystąpienia wielu chorób, a ponadto usprawni Twoją pracę. Dlaczego? Ponieważ zmiana pozycji zapobiega znużeniu i zwiększa koncentrację. Biurko o regulowanej wysokości to także popularne wyposażenie dużych firm, agencji reklamowych i korporacji, których właściciele przywiązują coraz większą wagę do zdrowia swoich pracowników. Kto jeszcze powinien zdecydować się na takie rozwiązanie? Rodzice urządzający pokój dziecka lub nastolatka. Ergonomiczne biurko dostosuje się do wzrostu właściciela, zmniejszy ryzyko powstania wad postawy i posłuży Twojej pociesze przez lata. Regulowany model jest też świetnym rozwiązaniem dla graczy.

Biurka z regulacją wysokości dostępne w sklepie Projekt Ergonomia

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór biurek z regulacją wysokości – zaprojektowanych z myślą o pracownikach biurowych, studentach i graczach. Proponujemy ergonomiczne meble, które będą dobrym wyposażeniem nie tylko dużych firm, ale również prywatnych gabinetów i pokoi dziecięcych. Z powodzeniem mogą być one także wykorzystane jako element stanowiska gamingowego. Wszystkie proponowane przez nas modele łączy funkcjonalność, wytrzymałość i zastosowanie systemów, które wspierają zdrowie użytkowników.